SaNI - STRATY A NÁLEZY IDENTIFIKÁTOROV

Stratiť kľúče nie je nič príjemné. Každý z nás si to spája s nepríjemným pocitom a myšlienkami na to, že kľúče budú zneužité, byt vykradnutý a auto už nikdy neuvidíme. Samozrejme ak sa chceme vyhnúť podobným situáciám je potrebné všetky zámky, od ktorých sme kľúče stratili vymeniť a to znamená nemalé finančné náklady. Nie je však kľúč ako kľúč a v prípade, že na kľúčenke nosíte aj dotykový elektronický kľúč (DEK) alebo bezkontaktný prívesok, je možné, že sa vám vaše kľúče vrátia.

Všetko to začalo ešte v roku 1999 kedy sa v Petržalke spustil projekt BEZPEČNÉ BÝVANIE RYS®, ktorý bol založený práve na technicky a organizačne prepracovanom postupe pri zabezpečovaní vchodov do domov hromadnej bytovej výstavby. Pre odblokovanie dverí sa zvolil vtedy ešte pre širokú verejnosť nie veľmi známy typ elektronického identifikátora – DEK. Svoju úlohu plní nie len v možnosti kontrolovaného a bezpečného vstupu do domu, ale teraz ponúka aj ďalšiu výhodu – možnosť identifikácie stratených kľúčov.
cei

„Straty a nálezy“ boli v minulosti bežnou vecou a podobnú službu ponúkame všetkým občanom zapojeným do projektu BEZPEČNÉ BÝVANIE RYS®. Tak ako iné časti projektu, napr. spolupráca Občania a polícia, je aj nový organizačný produkt SaNI – Straty a nálezy identifikátorov, založený na dobrovoľnosti a ochote ľudí navzájom si pomáhať. Každý výbor domovej samosprávy, alebo iný správca domu, ktorý chce prispieť k skvalitneniu bývania môže aktívne spolupracovať na službe SaNI. Podmienkou je využívanie prístupových systémov DEK, DEK SIEŤ a BES (technické prvky projektu BEZPEČNÉ BÝVANIE RYS®).

home