logo1logo2
logo3

21.11.2006; Plus jeden deň; s. 9; vlk

Kamery, strážna služba a vrátnice. Od decembra by mali urobiť bezpečnejšiu bytovku Pentagón v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.

Obyvatelia bytovky Pentagon na Stavbárskej ulici sa boja o deti a vlastnú bezpečnosť. Podľa člena domovej správy sem denne chodí takmer desiatka dílerov a množstvo narkomanov. Drogy si pichajú aj na chodbách a spia vo výťahoch. Ľudia sú nahnevaní, tvrdia, že zásahy polície tu takmer nepociťujú. Najhoršia situácia je vo vchode č. 42, kde sú na schodoch ľudské výkaly. "Sťahujem sa preč. Nebudem tu vychovávať svoje deti, " hovorí pevne rozhodnutá Zuzana. Díleri a narkomani sa dostanú dnu bez problémov. Majú magneticky kľúč, niekto im otvorí alebo zámok nefunguje. Navyše tu aj kradnú. Nedávno sa to stalo Andrei (22), ktorá išla navštíviť priateľku Štetku P. do vchodu č. 40. Až u nej si uvedomila, že po ceste výťahom má vybielenú kabelku.

Kriminalite v Pentagóne majú zabrániť kamery, vrátnice a strážna služba. Vrakunská samospráva a ministerstvo vnútra v rámci spoločného projektu dajú na ne vyše 1,4 milióna Sk.


home